FRIDAY 26.7.2019

  1. cross][club square (open air) (world music):

18:00 Soundokan
20:00 Transglobal Underground

cross][club jump stage (rap, hip hop, grime jump up):
22:00 Karaoke Tundra
23:00 Vec & DJ Skrupo a.k.a. Daddy Skrupee
00:30 Fobia Kid
01:30 Next:Gen crew
Matzet & Magenta & Critical J & Marmite & Rocki & MC Rook & MC Jelen
07:00 end

cross][club basement (tropico world):
21:00 Citty live
23:00 DreadSquad
00:30 Lua Preta
02:00 Global Diggers
03:30 TBA

36 Underground ROOM 1 [ Coincidence Techno Stage ]
• PISETZKY [ Just This / ITALY ]
• TÄINO
• Pink Concrete / Zaloo
• Shaftling

36 Underground ROOM 2 (DnB)
21:00 contest winner
22:00 Rudeboy
23:00 Akira
00:00 Rido
01:00 FD (UK/Medschool)
02:00 Annita & ahZ
03:00 Kan-Jacca
04:00 Volume plus & Drumbassterds
05:30-end Bambus & crew

36 Underground (garden)
22:00 Tomáš Boček
divadlo & kejkle

SATURDAY 27.7.2019

cross][club square (open air) (grime & Rap):
16:00 TBA
19:30 President T & Milli Major & Smack One & Tchagun
cross][club funkd up Stage (uk funky, uk house):
22:00 Dryman & Denoir
00:00 2x Tolik Crew
01:00 Dryman & Denoir
02:00 Mad4ce & Akira
05:00 Hundread
cross][club Chuť Žít stage (house stage)
21:00 – 22:00 – Smeghouse
22:00 – 23:00 – Telly Savalas
23:00 – 00:00 – Skeledan
00:00 – 01:30 – Ant LaRock (US/InHouse, Nervous, Snatch)
01:30 – 02:30 – Simon Dremon (DE/Love Harder)
02:30 – 03:30 – Spencer Zabiela (US/Nervous)
03:30 – 05:00 – Nico Kass (US/Nervous)
36 Underground (garden)
16:00 divadlo & kejkle & Stand up comedy, Slam
20:00 Kerem Akdag
36 Underground ROOM 1 (techno)
22:00 Hedone DJs
00:00 Citty live
01:00 Kevin Saunderson (US)
03:00 Slater
04:30 Nika 77
06:00 end
36 Underground ROOM 2 (psytrance)
TOTO aka SKYHIGH PIRATES (WORLD PEOPLE PRODUCTION, FRANCE)
Dj Ondrej Psyla
Heehy
Djane Lolla
Gondar
Zooropix (Otrozona)
Kashmir
Mini S

SUNDAY 28.7.2019

cross][club square (open air) (jazz & rap)::

19:00 Android Asteroid
21:00 James Cole

cross][club dnb stage:
21:00 John Simon & Beast:mode
23:00 Drumbassterds
03:30 Mersi

cross][club basement stage (house & disco)
21:00 – 00:00 Sta & Ahz & Annita
00:00 – 05:00 Disco Partysons